IDEA KIELCE: Budżet Obywatelski

plik foto id: 1406005203

SZCZEGÓŁY PROJEKTU

Organizacja 10 wydarzeń kulturalno-rozrywkowych na terenie miasta Kielce, z darmowym dostępem dla uczestników

IDENTYFIKATOR ZADANIA : N03

TYP PROJEKTU:
Nieinwestycyjny

PROPONOWANA LOKALIZACJA
Kielce, obszar całego miasta

KOSZT ZADANIA :
30000.00

OPIS PROJEKTU WRAZ Z UZASADNIENIEM
Projekt zakłada organizację 30 imprez, wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, dostępnych za darmo dla wszystkich chętnych, odbywających się na wszystkich osiedlach i dzielnicach miasta Kielce.
Będą to wydarzenia różnego typu, z jak najszerszym spektrum atrakcji – tak dla dzieci, jak i młodzieży, osób dorosłych i seniorów. W programie każdego z nich przewidziano tak animacje dla dzieci, jak i występy zespołów i artystów lokalnych, współpracę z lokalnymi stowarzyszeniami i grupami mieszkańców, konkursy dla dzieci i dorosłych, aktywności sportowo-ruchowe, a także kooperację z teatrami, klubami sportowymi czy grupami tanecznymi.
W ciągu ostatnich miesięcy, Stowarzyszenie Przyjazne Kielce, wespół ze współpracującymi z nami podmiotami, jak Scyzoryk się otwiera czy Szydłówek OdNowa, zorganizowało serię wydarzeń i imprez otwartych (jak Wianki nad Zalewem, Przyjazny Piknik Rodzinny czy casting do filmu), w których uczestniczyły setki, tysiące wręcz osób. Imprezy i wydarzenia te były organizowane minimalnymi kosztami, głównie wysiłkiem ich organizatorów i wolontariuszy, zaś tłumy w nich uczestniczące, pokazały jak ogromne jest zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia, w naszym mieście. Także – jak niewielkim kosztem, można zorganizować atrakcyjne, przyciągające mnóstwo osób wydarzenia, integrujące i rozwijające społeczności lokalne.