IDEA KIELCE: Budżet Obywatelski

plik foto id: 1406005203

SZCZEGÓŁY PROJEKTU

"Siłownia pod chmurką" - Ćwiczę z mamą i Tatą

PROPONOWANA LOKALIZACJA
Nr obrębu 0008 nr działki 694, skrzyżowanie ulic Piekoszowskiej z ulicą Malików

KOSZT ZADANIA PRZED WERYFIKACJĄ
150000.00 zł

OPIS PROJEKTU WRAZ Z UZASADNIENIEM

Wychodząc naprzeciw sygnałom płynącym od mieszkańców pragniemy zagospodarować nasz teren. Projekt zakłada budowę siłowni zewnętrznej dla dorosłych i dzieci przy Przedszkolu Samorządowym nr 18 w Kielcach. Celem projektu jest integracja społeczna, aktywność fizyczna i edukacja poprzez zabawę. W ramach projektu przewiduje się montaż urządzeń do ćwiczeń. Ww. plac to dobra, sprawdzona lokalizacja w pobliżu budynków mieszkalnych co daje gwarancję dobrego dostępu i właściwego wykorzystania inwestycji.
1. Siłownia znajdująca się obok placu zabaw to nie jest przypadek! Ma zachęcić rodziców do ruchu. Kiedy dzieci pochłonięte są zabawą, dorośli zamiast siedzieć na ławce, mogą zadbać o sylwetkę, zdrowie. 
2. Trzeba wiedzieć, że nawet niewielki wysiłek fizyczny wpływa pozytywnie na lepszy stan zdrowia i poprawę układu krążenia.
3. Korzystając z siłowni można wzmocnić kondycję fizyczną i odporność oraz poprawić koordynację ruchową.
4. Przeprowadzono badania, które dowodzą, że ćwiczenia na świeżym powietrzu przynoszą więcej korzyści, niż wewnątrz zamkniętego pomieszczenia. Lepiej dotleniony organizm jest bardziej wytrzymały i szybciej redukuje tkankę tłuszczową.
5. Trening siłowy na dworze redukuje stres. Wpływa na to obecność koloru zielonego, który działa uspakajająco, odprężająco na nasz organizm.
6. Dobrze wykonane ćwiczenia w siłowni plenerowej mogą mieć formę rehabilitacji. Ćwiczenia na wyciągu górnym pomagają przy bólach pleców, twister wzmocni kondycję, a na motylku można poprawić prawidłową postawę ciała. Osoby starsze, które nie mogą uprawiać sportów, ćwicząc w siłowniach plenerowych mogą poprawić kondycję stawów, mięśni i całego ciała.
7. Siłownie plenerowe są darmowe i dostępne dla każdego