SZCZEGÓŁY PROJEKTU


Boulder Park Kielce - budowa kompleksu kamieni wspinaczkowych.


NR PORZĄDKOWY:
91

PROPONOWANA LOKALIZACJA:
Identyfikator: 266101_1.0023.2/2 Obręb: 0023 Nr działki: 2/2 Powierzchnia ewidencyjna: 25079m2 Użytki: Bz-25079m2 Adres: przy ulicy Krakowskiej

SZACUNKOWY KOSZT:
110.000 zł
ZADANIE DOPUSZCZONE
KOSZT PO WERYFIKACJI:
150 000,00 zł
RODZAJ PROJEKTU:
Małe (do 150 tys.zł)

OPIS ZADANIA WRAZ Z UZASADNIENIEM:
Założeniem projektu jest zaplanowanie i budowa kompleksu kamieni boulderowych, przewidzianych do wspinania bez użycia asekuracji linowej. Wspinaczka jest jedną z bardziej popularnych i prężnie rozwijających się dyscyplin sportu w Polsce i na świecie. Jej ogromną zaletą jest jej wszechstronny, pozytywny wpływ na organizm człowieka, przy bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa. Niestety do tej pory w Kielcach, nie powstała ogólnie dostępna infrastruktura, pozwalająca na rozpoczęcie przygody ze wspinaczką. Kamienie boulderowe mogą wypełnić tę lukę. Wachlarz korzyści płynących z uprawiania wspinaczki na małych formach boulderowych jest bardzo szeroki. Oprócz zapewnienia rekreacji dla osób początkujących, nie mających dotychczasowo żadnej styczności ze wspinaniem, wspinaczka na kamieniach boulderowych, stanowić może uzupełnienie treningu dla doświadczonych wspinaczy. W innych miasta wspinanie cieszy ogromną popularnością także wśród dzieci, które swoją energię mogą spożytkować na rozwiązywanie problemów boulderowych, korzystając z ogólnie dostępnej infrastruktury, rozwijając przy tym koordynację i inne cechy psychomotoryczne. Coraz częściej wspinanie stanowi też formę rehabilitacji oraz zajęć wspomagających leczenie osób z różnorodnymi dysfunkcjami fizycznymi i psychicznymi.W dalszej perspektywie realizacja tego projektu może przełożyć się na popularyzację wspinaczki jako dziedziny sportu zawodowego i wykształcenie nowego pokolenia wspinaczy.Dzięki temu zyskamy szansę na pełne wykorzystanie wielu wspaniałych, naturalnych rejonów wspinaczkowych naszego regionu takich jak Rezerwaty: Stokówka, Zelejowa oraz Kadzielnia.

DODATKOWE INFORMACJE:
a) Kamienie bulderowe Kamienie należy zaprojektować jako samonośne bryły o konstrukcji żelbetowej o nowoczestnej stylistyce, wpisującej się w krajobraz. Kamienie bulderowe należy zaprojektować z betonu jako powierzchnie ukształtowane wg. zaplanowanego kształtu z osadzonymi gniazdami do montażu chwytów w siatce min. 10szt. na m2; wymiary: - 3 kamienie bulderowe - wysokość: do 3,90m, - wysięg przewieszenia: do ok. 2,00m, - powierzchnia: łącznie ok. 150,00 m2 (±3m2), - materiał: beton. Powierzchnie użytkowe kamieni bulderowych zawierają co najmniej następujące elementy: Formacje „leżące” ,formacje przewieszone, formacja pionowe, formacja typu „dach” b) Chwyty wspinaczkowe powinny spełniać wymagania normy PN-EN 12572-3:2008 Chwyty wspinaczkowe nakręcane należy dostarczyć w rozmiarach od XS do XXL w ilości 3 szt/m2 (łączna ilość ok. 450 szt.). Kształt i forma chwytów powinna uwzględniać sportowo – rekreacyjny charakter ściany wspinaczkowej i pozwolić na ułożenie dróg wspinaczkowych łatwych i trudnych. c) Dodatkowo po wykonaniu obiektu należy przewidzieć wykonanie tablicy informacyjnej zwierającej skrócony regulamin użytkowania obiektu. d) Podstawowym systemem asekuracji są warstwy amortyzacyjne, które należy w wykonanć z 40 cm warstwy żwiru płukanego okrągłego o granulacji w przedziale 8 do 16mm zgodnie z normą PN-EN 12572-2: 2008. e) Obramowanie: Krawężniki betonowe ogrodowe. f) Przepisy prawne i normy które powinna spełniać konstrukcja. PN-EN 12572-1:2009 „Sztuczne ściany wspinaczkowe – Część 1: Wymagania bezpieczeństwa i metody badań SŚW z punktami asekuracyjnymi.” PN-EN 12572-3:2008 „Sztuczne ścianki wspinaczkowe – Część 3: Wymagania bezpieczeństwa i metody badań uchwytów wspinaczkowych.” PN-B-03200:1990 „Konstrukcje stalowe. Obliczanie statyczne i projektowanie.” PN-B-06200:2002 „Konstrukcje stalowe budowlane – Warunki wykonania i odbioru Wymagania podstawowe.” PN-EN 13501-1+A1:2010 „Klasyfikacja ogniowa wyrobów budowlanych i elementów budynków -- Część 1: Klasyfikacja na podstawie wyników badań reakcji na ogień.” oraz inne normy branżowe dotyczące wykonawstwa tego typu konstrukcji.

DODATKOWE INFORMACJE DOŁĄCZONE DO ZGŁOSZENIA:
POKAŻ ZAŁĄCZNIK - format: application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document wielkość: 2680.25 KB

ODDANYCH GŁOSÓW: 750

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE